Araç Sigortası

Isn't it easy to avoid the accident?

Yüzlerce insurance firması arasından hangisinin size ve bütçenize uygun olduğunu bulmak en zor işlerden birisidir. Türkiye yıllık ödenen rakamları malesef Kanada’da Türkiye ehliyet geçmişinize bakılmadan yeni şöför olarak değerlendirildiğinizden burada belirli bir süre aylık olarak ödemeniz olasıdır. Sigorta firmaları her yeni yılda bir önceki yılki kaza, ceza puanı ve trafik cezası gibi koşullara bakarak artırır veya azaltır.

INSURANCE ÖDEMENİZİ DÜŞÜRECEK ÖNERİLER

– G ehliyeti size insurance’unuzda G2’ye oranla yaklaşık %30 bir indirim sağlayacaktır. Yani G2’niz varken 100 ödüyorsanız G aldığınızda bu rakam 70 dolara rahatlıkla düşer ki ilk gelenlerin min 300-400 dolar arası (500$ ödeyenler bile var) ödediğini düşünürseniz %30 gerçekten iyi bir indirim olacaktır.

– Araç ve Ehliyet ana sayfasında da belirtildiği gibi sürücü kurslarına katılıp sürücü sertifikanızı aldığınızda bu sertifika devlete ait olan Service Ontario’ya kaydedilerek hayatınız boyunca orada kaydı tutulur ve ileride araba aldığınızda araba sigortanızda yani İnsurance’ınızda sürücü kurslarına göre değişmek sureti ile %20 den %30 lara varan indirimler sağlayabilir.

– İlk etapta pahalı olmayan ve düşük model araçları almak ödeyeceğiniz sigorta rakamınıda yeterince etkiler.

– Arabanızın gece kapalı ve kameralı sistemi bulunan bir otoparkta bırakılıyor olmasıda fiyatı düşüren etkenlerdendir. Dolayısı ile apartmanlar en idealidir.

– Günlük ve yıllık yapacağınız km’nin az veya çok olması ile arabayı işe gidip gelmek içinmi yoksa işin kendisi içinmi kullanacak olmanızda büyük fark yaratır. İşe gidip gelmek ve günlük/yıllık olarak az km yapmak her zaman avantajlıdır.

– Oturduğunuz semtteki suç oranıda sigortayı etkileyen başka bir faktördür. Google’dan aratılarak bulunabilecek oturduğunuz şehrin “Criminal Map”yani suç haritası size bu konuda bir fikir verebilir.

HANGİ INSURANCE FİRMASI?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi ilk sigorta ücretiniz yeni olduğunuzdan dolayı yüksek olacağından sizlere ilk Kanada sigortanızı en uygun fiyatlı yapan bir kaç firmayı tavsiye etmek isteriz. Bu tavsiyeden herhangi bir çıkarımız kesinlikle yoktur, zira bunlar Kanada ve Amerika’da faaliyet gösteren büyük firmalardır. Aşağıda belirtilen firmaların internet sitelerinden “Quote” adı verilen fiyatlandırma testelerini uygulayıp aşağı yukarı size ne kadar önerdiklerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca telefonlada arayıp direk bilgi alabilirsiniz. Amerika üzerinden yapılan ucuz yollu sigorta firmalarına inanmamanızı tavsiye ederiz ki ileride başınıza büyük sorunlar açabilir. Bütün bunları yapmak yerine sizden hiçbir ücret talep etmeyen Car Insurance Broker’larıda sizin için en uygun fiyatlı firmayı araştırıp bulmakta ve her türlü işleminizin takibini gene ücretsiz yapmaktadır. Internetten bulunduğunuz eyalette faaliyet gösteren brokerları aratıp mail gönderebilirsiniz. Size yakın olmalarının bir önemi yoktur çünkü sigorta yaptırma sürecinde ne broker’ı ne de insurance firmasından bir yetkili ile hiç yüzyüze gelmezsiniz ve bütün işlemleri e-mail veya fax yolu ile halledersiniz. Bu Kanada’da normal bir süreçtir o yüzden dolandırılma korkusuna düşmenize gerek yoktur.

  • Intact Insurance
  • Allstate Canada
  • Statefarm
  • Thinkinsure
  • Desjardins
  • Bellairdirect
  • TD Bank

Son olarak insurance üzerindeki kaza anında ödenecek rakamları düşük tutarak sizede ucuz bir fiyat vermeye çalışan firmalardan da kesinlikle uzak durmanız tavsiye edilir.

Araç Sigortası” üzerine 2 yorum

  1. peki insurance’i montrealden yapip ontario da otursan fiyat cok duser diyolar dogrumu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s